Iškvietimas į namus Registracija internetu
lt

Kačiukų nukirminimas: ką svarbu žinoti?

Kirmėlės – parazitai, kurie užpuola daugelį gyvūnų, tarp kurių ir katės bei katinai. Nors kirmėlės daro itin didelį neigiamą poveikį jūsų augintiniui, visgi dėl šių parazitų reiktų susirūpinti ne vien dėl to – kirmėlėmis nuo gyvūno galite užsikrėsti ir jūs. Būtent dėl to labai svarbus yra nukirminimas.

Kaip atsiranda katinų kirmėlės? 

Dažniausiai katinai užsikrečia kirmėlėmis kontaktuodami su šių parazitų kiaušinėliais ar jais užkrėstomis išmatomis. Jei augintinis vaikšto po kirmėlių kiaušinėliais užkrėstą teritoriją, labai didelė tikimybė, jog katinas turi kirmėlių, kadangi dėl nuolatinio kailio ir kojų valymo, jis praryja visus kirminų kiaušinėlius, kurie patenka ant jo kūno. Visgi, užsikrėsti kirmėlėmis gali ne tik laukinės, bet ir naminės katės, ypač tais atvejais, jei kraiko dėžute naudojasi daugiau nei vienas gyvūnas arba jei jūsų augintinis mėgsta medžioti mažus graužikus, kadangi dažnai kirminai gali gyventi ir grobio raumenų audiniuose. Tad, kiekvienu atveju reiktų savo katę stebėti ir naudoti tam tikras prevencijos priemones, padėsiančias apsisaugoti nuo šių parazitų.

Katė turi kirminų: požymiai, simptomai 

Jei auginate katę, greičiausiai kyla klausimas, kaip suprasti, kad katė turi kirmėlių. Nors kai kurioms katėms gali nepasireikšti jokie simptomai, visgi daugeliu atveju atsiranda tam tikri požymiai, kad katinas turi kirmėlių: vėmimas, viduriavimas, svorio sumažėjimas, išsipūtęs pilvas, odos pažeidimai, silpnumas, dehidratacija, blyškios dantenos dėl anemijos, žemas kraujo spaudimas. Labai svarbu, šiuos požymius pastebėti anksti ir nieko nelaukiant pradėti gydymą, kadangi delsiant jūsų mylimą augintinį gali ištikti net mirtis. 

Apvaliosios kačių kirmėlės (askaridės)

Apvaliosios kirmėlės, kačių askaridės, yra labiausiai paplitę žarnyno parazitai. Šiomis kirmėlėmis gali užsikrėsti įvairaus amžiaus augintiniai, o jų kiaušinėliai, patekę į aplinką, gali išlikti gyvybingi net kelerius metus. Šios katinų kirmėlės gali būti perduodamos ne tik aukščiau minėtais būdais, bet ir suaugusiai katei maitinant savo jauniklius. Apvaliųjų kirmelių lervos, patelei pastojus, patenka į pieno liaukas ir išsiskiria su pienu, kuriuo yra maitinami mažyliai. Dėl šios priežasties labai dažnai maži kačiukai gali būti užkrėsti apvaliosiomis kirmėlėmis, tad reiktų pasitarti su veterinaru, kuris patartų, kada nukirminti kačiukus

Kaspinuočiai 

Kaspinuočiai – ilgi, plokšti kirminai, susidedantys iš daug narelių. Šių kirminų kūno gale yra galvutė, kuria jie prikimba prie žarnų sienelės. Kaspinuočiai į katės organizmą patenka per tarpinį šeimininką, pavyzdžiui, blusas ar graužikus, kurie pirmiausia suvalgo kirmėlių kiaušinėlius, esančius aplinkoje, o tuomet jau patys jie yra suėdami katės. Tad, jei katė turi kirminų, požymiai ir simptomai tikrai turėtų pasireikšti, o jei jų nėra ir vis tiek pergyvenate dėl savo augintinio, galite kreiptis pagalbos į veterinarą, kuris padės išsiaiškinti, ar verta nerimauti ir ar reikalingas katės nukirminimas. 

Kačių nukirminas (dehelmintizacija) 

Kačių dehelmintizacija yra nukirminimas, kuris dažniausiai taikomas tais atvejais, kai šeimininkai nori apsaugoti savo augintinius nuo minėtų parazitų: apvaliųjų kirmėlių ir kaspinuočių, galinčių itin pakenkti katino ar katės sveikatai ir bendrai savijautai, o kartais net ir tapti jų mirties priežastimi. 

Kada ir kaip nukirminti kačiukus pirmą kartą? 

Jei kyla klausimas, kada reikia nukirminti kačiukus, atsakymas gana paprastas ir aiškus. Kačiukų nukirminimas dažniausiai yra atliekamas nuo šeštos jų gyvenimo savaitės, įprastai 1-2 savaitėms prieš pirmąją jų vakcinaciją. Vėliau, iki 6 mėnesių, kačiukai turėtų būti dehelmintizuojami kas mėnesį. 

Suaugusio katino nukirminimas 

Reiktų suprasti, jog dehelmintizacija yra reikalinga ne tik jauniems kačiukams, būtinas ir suaugusių katinų nukirminimas. Kaip bebūtų, intervalas, kas kiek laiko tai turėtų būti atliekama, skiriasi. Vyresnėms katėms ir katinams nukirminimas turėtų būti atliekamas kas 3-4 mėnesius, visą likusį gyvenimą. Tokiu būdu šeimininkai galės būti užtikrinti, jog jų mylimas augintinis bus apsaugotas nuo šių parazitų.

Katės nukirminimas prieš skiepus 

Kačių nukirminimas prieš skiepus – tikrų tikriausia būtinybė, kai ruošiamasi pirmai ar vėlesnėms vakcinoms. Viso to priežastis yra tai, jog parazitai slopina gyvūno imunitetą, todėl gali nesusidaryti reikiama apsauga ir imunitetas nuo atitinkamų virusinių infekcijų. Tad, turėkite omenyje, jog likus 10 dienų iki vakcinacijos kačiukus būtina nukirminti. 

Apsauginės kačių priemonės nuo kirminų 

Kaip nukirminti katiną – dilema, kuri kyla daugeliui šeimininkų. Laimei, šis procesas tikrai nėra sudėtingas, kadangi šiuo metu galima rasti didelį įvairių priemonių pasirinkimą, skirtą katėms nuo kirminų. Priklausomai nuo pasirinkto būdo, pats kačių nukirminimas ir jo kaina gali skirtis, tačiau, kad ir kurį iš jų nuspręsite taikyti, jis tikrai bus efektyvus. 

Vaistai katėms nuo kirminų 

Katėms vaistai nuo kirminų yra bene vienas populiariausių pasirinkimų, kurį pasirenka jų šeimininkai. Dažniausiai tabletės nekainuoja brangiai bei yra tikrai veiksmingos, kovojant su parazitais. Vis dėlto, pasirinkus tabletes, galima susidurti su problema – jas suduoti katinui gali būti kiek sudėtinga ir net reikalauti jėgų.  Taip pat reikėtų prisiminti, jog vaistų ir kitų preparatų nuo kirminų dozė turėtų būti reguliuojama pagal augintinio svorį ir amžių. 

Kitos apsauginės priemonės katėms nuo kirminų 

Jei tabletės jums neatrodo pats geriausias pasirinkimas, taip pat galite pagalvoti ir apie kitas apsaugines priemones katėms nuo kirminų. Tai – specialios pastos ir geriamosios suspensijos, kurios yra suduodamos tiesiai į burną ar su maistu, arba lašiukai, kurie gali būti lašinami ant augintinio sprando. Pastarieji yra itin patogūs naudoti, tačiau dažnai kainuoja brangiau nei anksčiau minėtos tabletės. 

„8 drambliai“ veterinarijos klinikos paslaugos Vilniuje

Jei nežinote, kaip nukirminti kačiuką tinkamai, visuomet pagalbos galite kreiptis į savo srities profesionalus – „8 drambliai“ klinikos veterinarus, kurie su mielu noru patars ir pakonsultuos, kas geriausiai tiktų jūsų katei nuo kirminų. Itin patogu tai, jog „8 drambliai“ veterinarijos klinika dirba visą parą, 7 dienas per savaitę, tad bet kokią pagalbą galės suteikti kaip įmanoma skubiau. 

DUK 

Kaip suprasti, kad katė turi kirmėlių? 

Pagrindiniai simptomai, leidžiantys suprasti, jog katė turi kirmėlių yra: vėmimas, viduriavimas, dusulys, svorio pokytis, pilvo skausmas, nuovargis, nuotaikos nebuvimas ir išmatų pasikeitimas. Tiesa, reiktų suprasti, jog visi šie simptomai gali skirtis priklausomai nuo parazito, tad, jei įtariate, jog jūsų katė turi kirmėlių, geriausia būtų atlikti specialius tyrimus, kurie tai patvirtintų arba paneigtų.

Kaip, kada nukirminti kačiuką? 

Kačiukų nukirminimas turėtų būti atliekamas nuo 6 jų gyvenimo savaitės, 1-2 savaites prieš pirmąją vakciną. Iki 6 mėnesių šį procesą reiktų kartoti kas mėnesį, o vėliau kas 3-4 mėnesius. Jaunų kačių nukirminimui gali būti naudojamos įvairios priemonės: tabletės, specialios pastos, suspensijos ar lašiukai. 

Kas yra kačių dehelmintizacija?

Dehelmintizacija yra katės nukirminimas, kuomet gyvūnui yra skiriami vaistai nuo kirmėlių profilaktikos tikslais ar atsiradus poreikiui. 

Dirbame visą parą!

Pavilnyje: +370 612 88788

pavilnys@8drambliai.lt

Dirbame kasdien

Antakalnyje: +370 612 88788

antakalnis@8drambliai.lt

Dirbame kasdien

Pilaitėje: +370 612 88788

pilaite@8drambliai.lt

Dirbame kasdien

Naujamiestyje: +370 612 88788

naujamiestis@8drambliai.lt

Dirbame visą parą!

Pavilnyje: +370 612 88788

Dirbame kasdien

Antakalnyje: +370 612 88788

Dirbame kasdien

Pilaitėje: +370 612 88788

Dirbame kasdien

Naujamiestyje: +370 612 88788

Registracija internetu

Svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politika.

Skambinti Registruotis