Veterinarinė endoskopija
Tai saugi diagnostinė procedūra, leidžianti vizualiai įvertinti vidaus organų pažeidimus. Endoskopas – tai lankstus įrankis, kurio sudėtyje yra spalvota vaizdo kamera. Naudojant kamerą galima apžiūrėti organų vidų, jų gleivines: stemplę, skrandį ir dvylikapirštę žarną, įėjus rektaliai – apžiūrėti storąjį žarnyną, o įėjus pro šnerves – apžiūrėti nosies landą, trachėją bei viršutinius bronchus.
Endoskopijos privalumai
- Įvairioms ligoms nustatyti mūsų veterinarijos klinikoje yra naudojama moderni diagnostinė aparatūra.
- Ankstyva ligos diagnostika leis užkirsti kelią ligos progresavimui, paskyrus tinkamą gydymą.
- Mažai invazyvi procedūra;
- Nechirurginis diagnostinis būdas, mėginių paėmimas;
- Svetimkūnių iš stemplės ir skrandžio šalinimas;
- Greitas tyrimo rezultatų vertinimas ir interpretavimas;
- Trumpas anestezijos laikotarpis - greitesnis gyvūno atsigavimas.
Gastroskopija
Tai tyrimas, skirtas stemplei, skrandžiui, dvylikapirštei žarnai ištirti. Stemplėje galima pastebėti paraudimus, erozijas, opas, edemą, nekrozę. Nustatomi stemplės struktūriniai pakitimai: susiaurėjimai, dariniai, išvaržos, svetimkūniai, uždegimas. Skrandžio gleivinėje taip pat galima pastebėti pakraujavimus, opas, darinius, svetimkūnius, skrandžio parazitus ar užsilaikiusio pašaro ar vandens. Dvylikapirštėje žarnoje Identifikuojamos opos, dariniai, vizualiai įvertinami kasos ir tulžies latakų atsivėrimai į dvylikapirštę žarną.
Kolonoskopija
Storosios žarnos ir dislatinės plonosios žarnos dalies tyrimas. Atliekama esant šviežiam kraujui ar gleivėm išmatose ir lėtiniam viduriavimui, apsunkintam tuštinimuisi. Identifikuojami gleivinės pažeidimai, struktūriniai pakitimai - dariniai, žarnos susiaurėjimai.
Bronchoskopija
Tyrimas, kurio metu endoskopu apžiūrima nosiaryklė, gerklos, trachėja, bronchai, gali būti paimama bronchų audinio biopsija (paimamas gabalėlis audinio ir ištiriamas laboratorijoje).
Gyvūno paruošimas procedūrai ir ką reikia žinoti šeimininkui prieš procedūrą
- Norint saugiai atlikti procedūrą anestezija yra būtina, tad rekomenduojama atlikti širdies bei vidaus organų funkcinius tyrimus
- Gyvūnas turi būti alkinamas 8-12 valandų. Kolonoskopijos metu gyvūnas turi būti alkinamas 12-20 valandų.
- Tyrimo rezultatai ir interpretavimas yra gaunami iš karto, nebent yra siunčiamas biopsijos mėginys mikroskopiniam organo įvertinimui.
Biopsijos tyrimas
Endoskopo siaurame kanale esančiomis biopsijos žnyplėmis yra paimami nedideli gleivinės gabaliukai (mėginiai), kurie yra tiriami histopatologiškai, norint įvertinti darinius ar audinius.
Rekomenduojame:
- Suplanuoti vizitą pas gydytoją
- Užsiregistruokite vizitui iš anksto
- Paimkite gyvūno dokumentus: ES pasą, skiepų knygelę, jei turite išrašus iš kitų klinikų, rentgeno nuotraukas, echoskopo, kraujo tyrimo rezultatus.
- Nemaitinkite gyvūno prieš vizitą
- Užsirašykite visus rūpimus klausimus
- Nevėluokite
- Atvykite saugiai automobiliu ar kitu jums priimtinu būdu
- Drąsiai užduokite visus klausimus veterinarijos gydytojui
- Nepamirškite savo augintinį nuolat skatinti ir drąsinti.
- Informuokite mūsų kliniką apie Jūsų planų pasikeitimus. Mes būsime dėkingi.